A teď tu o Šípkové Růžence...

Pod jménem Sleeping Beauty tvořím a prezentuji své výrobky od roku 2011. Ruční práce a šití ale byly mým koníčkem již od dětství, a právě z tohoto období čerpám inspiraci nejvíce. 

Jako malá jsem milovala televizní pohádku „Až já budu královna“, v níž dostala hlavní hrdinka od prince za úkol upéct si svatební šaty z marcipánu. A ty byly skvostné! Skutečně se zdálo, že jsou potažené marcipánem, pošité mandličkami a šlehačkovými růžemi... Tehdy jsem bytostně toužila takové šaty mít, o mnoho let později jsem zatoužila podobné vytvořit.

Šaty, u nichž si nemůžete být jisti,

zda je obléci nebo se do nich zakousnout :-)

A tak vznikla značka Sleeping-Beauty (Šípková Růženka).

Evokuje krásu, která dřímá v každé z nás, často neobjevená a jíž lze vhodným výběrem šatů probudit k životu.

 

Naprosto rozumím Peteru Panovi, který nikdy nechtěl dospět. V dospělém světě už totiž často nezbývá místo pro fantazii a snění. Našemu každodennímu životu schází nápaditost a hravost a nejinak je tomu i s oblečením.

 

Proto jsem se rozhodla vytvořit si vlastní svět inspirovaný vzpomínkami na dětství. Svět plný snů, zvířátek, sladkostí i pohádkových motivů.

 

Jsem rovněž velkou milovnicí historie, proto se ve své tvorbě s oblibou vracím v čase. Recykluji části starších oděvů (krajky, výšivky apod.) a často využívám prvky z jednotlivých historických období, které v kombinaci s moderními materiály a technologiemi vytvoří neopakovatelný originál. 

 

 Originální šaty, které nikdo jiný nemá a v nichž se můžete cítit pohádkově každý den.

Vytvořené s láskou pro Vás ♥